Feb 16, 2012

Tänaseks on tahvelarvuti saanud igapäevaseks kaaslaseks.
Kus või kuna ma teda kasutan?
Nendes klassides, kus õpetajaarvuti pole igapäevaselt kasutuses on tahvelarvuti hea abimees. Saab kohe ja kohapeal kasutada e-kooli, vaadata pranglimise hetkeseisu või otsida vajalikku infot.
Abimees on tahvelarvuti ka siis kui klassi kahest arvutist mõlemad otsustavad pool ööd ette valmistatud mänge mitte avada. Siis seisime kümnekesi ümber pisikese tahvelarvuti ja saime mängud üle vaadatud.
Ning kolmandaks olen tahvelarvutil lahendamiseks ülesandeid jaganud tunnitöö kiiremini valmis saanud õpilastele.

Samas on ette tulnud mõni üksik päev kui tahvelarvutit polegi lahti teinud. Ikka on mugavam ja kiirem asjad ära ajada lauaarvutiga. Oleme nii hästi varustatud kool, et võimalusi on palju. Arvutid klassides, meediaklassis, puutetahvel. Pisike tahvelarvuti on sageli rohkem õpetaja märkmikuks.

Feb 8, 2012

Veebikonverents


Eile 7. jaanuaril olime juba hommikust saadik ärevuses. Pealelõunal pidime oma neljaliikmelise meeskonnaga osalema veebikonverentsil.
Segadust tekitas konverentsi alguskellaaeg ja lisamärge CET, kõhedust tekitas mõte, kas me ikka saame aru, mida räägitakse ning kas oskame ise vastu rääkida, kas me teeme asju ikka nii nagu peab.

Olime ligi tund enne õiget aega meediaklassis valmis. Uurisime projekti kodulehte, vaatasime esitlust, mis tutvustas kuna ja mida oleme kohustatud tegema. Vahetasime mõtteid, mis on meie eesmärgid. Lahendasime tehnilisi probleeme.

Ühel hetkel avanes meie arvutites Elluminate keskkond. See on keskkond, mis võimaldab teha veebikonverentse, vestelda, vahetada dokumente ja teha koostööd.

Alguses ei mõistnud me paljut - kus ja kes ja kuna räägib, kuhu peab vajutama, kas ja kuna meid kuuleb jne.
Nii juhtuski, et õpetaja Katrin hõikas ühest klassi nurgast oma arvutist mikrofoni: "Astrid, kas sa kuuled mind?" ning seda kuulsid kõik osalejad kaheksast Euroopa riigist.

Kui päris konverents algas, selgus, et olime agaralt juba ajas ette rutanud. Konverents koosnes projekti tutvustavast esitlusest, mille olime juba enne ära lugenud ja tõlkinud. Seega jäi meil aega lugeda, mida teised projektis osalejad kirjutasid. Kes kurtis vandesõnade saatel kehva heli, kellel oli mureks puuduvad tahvelarvutid, kes tervitas lihtsalt kohalviibijaid. Tore oli see, et kohati rääkisid osalejad igaüks omas keeles ning aru said vaid kaasmaalased nende omal maal. Vaevalt, et türklased meie keelt mõistsid või meie prantslaste kirjutatut, rääkimata türklaste trükitust.

Kokkuvõtteks oli uus ja põnev kogemus. Hirmul on suured silmad. Pabistasime rohkem kui asi väärt oli. Kogesime hoopis, et oleme täitsa tublid ning teame ja saame juba üht-teist aru, mida meilt oodatakse.


Klõpsa pildil, siis näed, kuidas nägi veebikonverents arvutiekraanil välja.

Feb 5, 2012

Esimene vasikas ...

Proovisime tahvelarvutiga videointervjuusid teha. Midagi väga head välja ei tulnud. Igal masinal on omad võimalused ning videokaamerat tahvelarvuti ei asenda. Eriti mitte heliderikkas keskkonnas pisut kaugemalt filmides.
See eest saime õppida Windows Movie Maker´iga töötamist. Sellega saime tahvelarvutil edukalt hakkama.