Jan 30, 2012

Uus nädal, uued katsetused ...

Esmaspäeviti õpivad meie kooli arvutiklassis valla seeniorõpilased. Tutvustasime tahvelarvutit ka nendele. Meie seeniorõpilased tunnevad huvi kõige uue ja kaasaegse vastu ning proovisid huviga ka tahvelarvuti võimalusi.

5. klassi matemaatikas tegime tahvelarvutiga individuaalset tööd. Lisaks vihikusse tehtud kontrolltööle tuli igal õpilasel teha tahvelarvutis Miksikese onkont. Õnneks oli lapsi vähe ja kõik jõudsid oma töö valmis.

4. klassi arvutiõpetuse tunnis tekkis idee katsetada MSNi videokõnet. Võtsime ühendust kodus arvuti taga oleva Martaga. Oh seda elevust, nalja ja naeru. Kuna ühendus oli natuke aeglane ja seetõttu polnud head heli, siis meie videoühendus väga hästi ei õnnestunud. Aga lehvitada Martale ikka saime.

Jan 25, 2012

Esimene nädal

Tänaseks olen tahvelarvutit juba peaaegu nädala uurida ja katsetada saanud.

Varasem kokkupuude sellise aparaadiga puudus täielikult. Õnneks olen juba 2008. aastast tuttav Iphone´i ja selle kasutamisega ning puutetundlik ekraan on seetõttu tuttav asi.

Meie kasutuses on Aceri tahvelarvutid. Uuri lähemalt (link).

Esmalt saigi uuritud, kuidas ja mida tahvelarvutiga teha saab.
Esmaspäeval tutvustasin uut abimeest ka lastele ning uurisin nendelt, mida ma sellega koolitunnis tegema võiks hakata. Enamasti soovitasid lapsed, et sellega on hea mängida! Mina otsustasin hoopis paar pilti koolitunnist teha.

Teisipäev oli koolis projektipäev "Eesti film 100". Siis andsime tahvelarvuti juba nutikamate laste kätte, kes tegid kaasõpilastega videointervjuusid vaadatud filmide kohta. Ning saadud videomaterjalist tuleb neil Windows Movie Maker´iga väike film teha.
Esimesed katsetused väga õnnelikult ei lõppenud. Selgus, et kaugelt filmimisega taustahelidega keskkonnas arvuti hakkama ei saa. Hetkel on seis selline, et pilt on, aga häält ei ole. Õigemini hääl on, aga aru ei saa.
Aga lastel tahvelarvutiga tööd teha oli põnev ja uudne.
Ise sain hakkama väikese hiirefilmiga, mida saab vaadata siit.

Kolmapäeval alustasime päeva tüdrukute tööõpetuse ja tikkimisega. Kuna meie mustrid valmisid seekord internetipõhise programmiga (vt siia), siis oli tahvelarvuti hea abimees klassis õpilase laual, kust sai tikkimismustrit lähemalt ekraanilt uurida.
Matemaatika tunnis tegime ära esimese Pranglimise võistluse. Õpetajal oli tahvelarvutist hea jälgida õpilaste tulemusi.
Pärast tunde matemaatikaolümpiaadiks valmistudes ei olnud tarvis välja printida 60 lehekülge nuputamisülesandeid, uurisime neid taas tahvelarvuti ekraanilt.
Kiiresti said vaadatud ka YouTube´ist Playbacki videod.

Praegused tegevused tunnis tahvelarvutiga on tulnud nö jooksvalt töö käigus. Õigepea proovime aga tahvelarvutit juba planeeritult tundi sisse lülitada.

Alguses oli nii ...

Et kõik ausalt ära rääkida, kuidas kõik algas, pean ma alustama sellest, et Konguta Kooli osutus viie Eesti kooli hulka, keda kaasati Aceri ja European Schoolneti tahvelarvuti juhtprojekt
„Tablet Pilot”.

Tahvelarvuti juhtprojekti „TabletPilot” eesmärgid:
  • selgitada kaheksa riigi põhjal kasulikud kogemused, mis on seotud tahvelarvutite kasutamisega koolis;
  • anda stsenaariuminäiteid koolidele, kes kaaluvad sellise tehnoloogia kasutamist, sh soovitused põhikoolidele ja gümnaasiumidele;
  • uurida võtmetegureid, mis on vajalikud IKT edukaks lõimimiseks koolides.

Juhtprojekti tegevust korraldatakse kaheksas Euroopa riigis: Eestis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Portugalis, Hispaanias, Türgis ja Ühendkuningriigis.

244 õpetajat 62 koolist saavad enda käsutusse tahvelarvuti ning juhtisik jälgib, kuidas seda õppetöös uuenduslikult kasutatakse.


Kui meile selline pakkumine tehti, siis ei saanud ju sellest ära öelda ning asusime põnevusega tahvelarvuteid ootama.